z

Brązowy medal w jiu jitsu

2010.10.23
Rozmiar tekstu:A-A+

17 letni Wojciech Tutaj zdobył brązowy medal na XII lidze brazylijskiego jiu jitsu. W zawodach ligi BJJ (odbywają się dwa razy do roku) wzięło udział 280 zawodników z 20 klubów. Zawodnik z Pińczowa reprezentujący kielecki klub, zajął trzecie miejsce w kategorii juniorów do 80kg. Warto dodać, iż na zawodach startowało 15 zawodników z Kielc a medale zdobyło aż 7. Jest to najlepszy start w historii Copacabana Kielce.
Wojtek nie jest jedynym pińczowianinem walczącym w Copacabanie, reprezentują go także dwaj zawodnicy którzy w najbliższą sobotę będą próbować swoich sił w formule MMA. Michał Pasternak i Tomasz Gałczyński 23.10.2010 w Skale pod Krakowem biorą udział w Mistrzostwach Polski Shooto MMA. Paweł Chwaliński(Drysdale JJ/Sowilo Kielce) jest trzecim zawodnikiem z naszego regionu, który spróbuje swoich sił w tej prężnie rozwijającej się formule walki.

Źródło: pinczow.com